Ultima oră

Pericolul de la volan: şoferi fără permis, băuţi sau care nu au numere de înmatriculare

Dan Chiriac
28 sep 2014 1878 vizualizări
Poliţiştii Serviciului Rutier Vrancea au efectuat la finalul săptămanii o amplă razie pe şosele din judeţ. În urma acesteia, mai mulţi şoferi s-au ales cu dosare penale

Astfel, pe DJ 205B, în comuna Ţifeşti, poliţiştii l-au oprit pe Nica S., 68 ani, din localitate, în timp ce conducea un tractor fără a avea permis de conducere. Pe DN2 E85 în zona Tişiţa, poliţiştii din Mărăşeşti l-au depistat pe Cezar C., 52 ani, din municipiul Bârlad, în timp ce şofa deşi avea dreptul de a conduce suspendat. Pe DN 2D, în comuna Boloteşti, Ionuţ Marius N., 16 ani, conducea un moped neînmatriculat şi fără a poseda permis de conducere. Pe strada Mărăşeşti din Focşani, Vasile-Ionuţ F., 28 ani, din comuna Bilieşti, conducea un autoturism având autorizaţia de circulaţie provizorie expirată de cateva zile. Pe DN 23A în comuna Tătăranu, Ion S., 60 ani, din Ramnicu Sărat, a fost depistat în timp ce conducea un autoturism  deşi luase la bord şi alcool, având o concentraţie de 0,78 mg/l alcool pur în aerul expirat. Nu doar cei în varstă urcă beţi la volan, ci şi tinerii. Pe DN 2D, în comuna Vidra, Adrian S., 24 ani, din comuna Vrâncioaia, a condus un autoturism având o concentraţie de 0,72mg/l alcool pur în aerul expirat. (Dan CHIRIAC)


În lipsa unui acord scris din partea Ziarului de Vrancea, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi inseraţi vizibil link-ul articolului: #insertcurrentlinkhere

Ziarul de Vrancea  nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor din comentariile de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.

Comentarii: 1

Adaugă comentariu
didi, acum 4214 zile, 5 ore, 30 minute, 13 secunde
Si cu masinile inmatriculate in alte tari , fara asigurare , fara inspectii tehnice sau numere false ce faceti ? Inchideti ochii cand trec pe drum ? Cate masini de genul asta sunt in Focsani si in citeste integral
cetatean corect, acum 4214 zile, 2 ore, 20 minute
daca esti de buna credinta si vrei sa ajuti, sau daca ai curaj poti sa scrii si cateva nr de inmatriculare.
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.
Ziarul de Vrancea doreste ca acest site sa fie un spatiu al discutiilor civilizate, al comentariilor de bun simt. Din acest motiv, cei care posteaza comentarii la articole trebuie sa respecte urmatoarele reguli:
1. Sa se refere doar la articolul la care posteaza comentarii.
2. Sa foloseasca un limbaj civilizat, fara injurii, calomnii, comentarii antisemite, xenofobe sau rasiste.
3. Sunt interzise atacurile la adresa autorilor, daca acestea nu au legatura cu textul.
4. Username-ul sa nu fie nume de personalitati ale vietii publice sau parodieri ale acestora.
Autorul unui articol poate fi criticat pentru eventuale greseli, incoerenta, lipsa de documentare etc.
Nerespectarea regulilor mentionate mai sus va duce la stergerea comentariilor, fara avertisment si fara explicatii.
Abaterile repetate vor avea drept consecinta interdictia accesului la aceasta facilitate a site-ului.