Ultima oră
Patru tineri din Mărăşeşti au furat baterii auto, dar şi bere!
29 iun 2014
2287 vizualizări
Patru tineri, dintre care trei minori, sunt cercetaţi de poliţişti după ce au comis mai multe spargeri.
Poliţiştii din Mărăşeşti au fost sesizaţi că în noaptea de vineri spre sambătă, între orele 01.00-03.00, persoane necunoscute au furat mai multe bunuri din trei autoturisme. Hoţii au furat şi acumulatorii auto. După ce au devastat maşinile, grupul de spărgători s-a gandit să se cinstească pentru „lovitură” şi a spart şi un magazin, de unde a luat cateva sticle de băuturi alcoolice. În urma cercetărilor efectuate, poliţiştii i-au descoperit ca fiind autorii furturilor pe Alexandru Cosmin C., 15 ani, Ionuţ M., 14 ani, Marius Florentin C.,19 ani, şi Ştefan B., 15 ani, toţi din oraşul Mărăşeşti. Bunurile furate de tineri au fost recuperate în totalitate. În cauză a fost întocmit dosar penal. Nici poliţiştii din Panciu n-au avut un week-end liniştit. Ei l-au identificat pe Neculai B., 53 ani, din oraş, care avea asupra sa un telefon mobil, despre care a declarat că l-a luat dintr-un bar. Telefonul mobil a fost dus persoanei vătămate, Iuliana B., din Panciu, iar în cauză a fost întocmit dosar penal pentru săvarşirea infracţiunii de furt. (D. CHIRIAC)
Ziarul de Vrancea nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor din comentariile de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.
Ziarul de Vrancea doreste ca acest site sa fie un spatiu al discutiilor civilizate, al comentariilor de bun simt. Din acest motiv, cei care posteaza comentarii la articole trebuie sa respecte urmatoarele reguli:
1. Sa se refere doar la articolul la care posteaza comentarii.
2. Sa foloseasca un limbaj civilizat, fara injurii, calomnii, comentarii antisemite, xenofobe sau rasiste.
3. Sunt interzise atacurile la adresa autorilor, daca acestea nu au legatura cu textul.
4. Username-ul sa nu fie nume de personalitati ale vietii publice sau parodieri ale acestora.
Autorul unui articol poate fi criticat pentru eventuale greseli, incoerenta, lipsa de documentare etc.
Nerespectarea regulilor mentionate mai sus va duce la stergerea comentariilor, fara avertisment si fara explicatii.
Abaterile repetate vor avea drept consecinta interdictia accesului la aceasta facilitate a site-ului.