Ultima oră

Şi-a bătut concubina pentru că i-ar fi dat boli venerice

Ziarul de Vrancea
9 mai 2014 1171 vizualizări
Bărbatul a acuzat-o pe femeie că a umblat “aiurea” prin sat


Un nerejean este acuzat şi a fost trimis în judecată pentru lovire şi alte violenţe după ce şi-a “altoit” concubina cu palmele şi pumnii în zona feţei, pe motiv că i-a fost infidelă. Totul s-a întamplat, potrivit anchetatorilor, după ce Costică Temătoru ar fi suferit de o boală venerică, aşa cum a declarat acesta, pe care ar fi luat-o de la femeia cu care convieţuieşte. Bărbatul de 51 de ani a acuzat-o pe femeie de infidelitate, susţinand că aceasta ar mai fi întreţinut relaţii sexuale şi cu alţi bărbaţi de prin zonă, context în care ar fi luat afecţiunea pe care ulterior i-ar fi dat-o şi bărbatului său pe cale sexuală. Bătaia conjugală a avut loc la domiciliul bărbatului pe data de 3 noiembrie 2013. Femeia a reuşit să fugă din mainile concubinului său şi a apelat imediat numărul unic de urgenţă 112. O ambulanţă a venit la locuinţa sa, a preluat-o, femeia fiind internată la Spitalul comunal Vidra şi ulterior la Spitalul Judeţean Focşani. Victima a mers şi la Serviciul de Medicină Legală unde medicul a constatat că aceasta are nevoie de 12/14 zile de îngrijire medicală, semn că bătaia a fost una zdravănă. Concubinul agresor a recunoscut totul însă a pus mania pe seama faptului că a fost îmbolnăvit de consoarta sa şi s-a făcut de ruşine în sat. Cei doi au rupt relaţia după acest incident violent. (G. SAVA)


În lipsa unui acord scris din partea Ziarului de Vrancea, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi inseraţi vizibil link-ul articolului: #insertcurrentlinkhere

Ziarul de Vrancea  nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor din comentariile de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.

Comentarii: 0

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.
Ziarul de Vrancea doreste ca acest site sa fie un spatiu al discutiilor civilizate, al comentariilor de bun simt. Din acest motiv, cei care posteaza comentarii la articole trebuie sa respecte urmatoarele reguli:
1. Sa se refere doar la articolul la care posteaza comentarii.
2. Sa foloseasca un limbaj civilizat, fara injurii, calomnii, comentarii antisemite, xenofobe sau rasiste.
3. Sunt interzise atacurile la adresa autorilor, daca acestea nu au legatura cu textul.
4. Username-ul sa nu fie nume de personalitati ale vietii publice sau parodieri ale acestora.
Autorul unui articol poate fi criticat pentru eventuale greseli, incoerenta, lipsa de documentare etc.
Nerespectarea regulilor mentionate mai sus va duce la stergerea comentariilor, fara avertisment si fara explicatii.
Abaterile repetate vor avea drept consecinta interdictia accesului la aceasta facilitate a site-ului.