Ultima oră

VIDEO!!!Radu Mazăre, săltat de la o terasă din Herăstrău şi adus la DNA cu mascaţii

Ziarul de Vrancea
6 apr 2014 1244 vizualizări
Percheziţii la primăria Constanţa şi la locuinţa edilului. GALERIE FOTO

 

Primarul Constanţei Radu Mazăre a fost adus cu mascaţii la DNA pentru audieri, după ce a fost săltat de la o terasă din parcul Herăstrău. În cursul dimineţii, procurorii au făcut percheziţii la Primăria Constanţa şi la locuinţa primarului. Deocamdată, magistraţii au precizat doar că ancheta vizează „săvârşirea în perioada 2011 - 2013, a unor infracţiuni de corupţie şi asimilate celor de corupţie de către funcţionari publici, cu funcţii de conducere în plan local”. Radu Mazăre susţine că obiectul anchetei DNA îl reprezintă construirea unui cartier.


 

 

 

Citiţi întreg articolul pe:www.gandul.info


În lipsa unui acord scris din partea Ziarului de Vrancea, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi inseraţi vizibil link-ul articolului: #insertcurrentlinkhere

Ziarul de Vrancea  nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor din comentariile de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.

Comentarii: 0

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.
Ziarul de Vrancea doreste ca acest site sa fie un spatiu al discutiilor civilizate, al comentariilor de bun simt. Din acest motiv, cei care posteaza comentarii la articole trebuie sa respecte urmatoarele reguli:
1. Sa se refere doar la articolul la care posteaza comentarii.
2. Sa foloseasca un limbaj civilizat, fara injurii, calomnii, comentarii antisemite, xenofobe sau rasiste.
3. Sunt interzise atacurile la adresa autorilor, daca acestea nu au legatura cu textul.
4. Username-ul sa nu fie nume de personalitati ale vietii publice sau parodieri ale acestora.
Autorul unui articol poate fi criticat pentru eventuale greseli, incoerenta, lipsa de documentare etc.
Nerespectarea regulilor mentionate mai sus va duce la stergerea comentariilor, fara avertisment si fara explicatii.
Abaterile repetate vor avea drept consecinta interdictia accesului la aceasta facilitate a site-ului.