O familie de adjudeni, accident grav în Hunedoara - Soţii şi fiica lor se îndreptau spre Marea Britanie
O familie din Adjud a fost rănită în urma unui accident produs pe DN 7, în judeţul Hunedoara. Potrivit Poliţiei din Hunedoara, totul s-a petrecut după ce Valeriu D., 49 ani, nu a adaptat viteza la condiţiile de trafic. Maşina sa s-a izbit violent de un copac de pe marginea drumului naţional. Potrivit poliţiştilor de la IPJ Hunedoara, şoferul vrancean, în varstă de 49 de ani, a pierdut controlul volanului, pe fondul unui carosabil umed şi a intrat în coliziune cu un copac de pe marginea drumului. În urma accidentului, două pasagere de 39 şi 13 ani au fost rănite. Victimele sunt Elisabeta D., soţia conducătorului auto, şi fiica lor de 13 ani. Cei trei au ieşit din maşină după ce pompierii de la descarcerare au intervenit. Victimele au fost transportate de ambulanţă la Spitalul din Deva. Starea victimelor este stabilă, dar cei doi soţi au suferit răni grave, avand fracturi. În schimb, fata lor a scăpat cu răni uşoare. Poliţiştii continuă ancheta în acest caz. Accidentul a avut loc în comuna Săcămaş din judeţul Hunedoara. Cei trei pasageri din Vrancea mergeau spre graniţa de vest a Romaniei. Familia din Adjud se întorcea la muncă în Anglia, după ce şi-a petrecut sărbătorile acasă. Cei doi soţi lucrau de mai mult timp în capitala Marii Britanii. Din păcate, acum, cei trei vor trebui să stea mai multe zile în spital, urmand să se întoarcă în Anglia doar după ce se vor vindeca.
Femeie “mangaiată” cu maşina de un poliţist
O focşăneancă a fost rănită în urma unui accident produs vineri seara, în apropierea unui supermarket din Focşani. Viorica Balcu s-a angajat în traversarea şoselei de centură fără să se asigure şi a fost acroşată cu partea stangă de o maşină condusă de Stelian Farin, din Călăraşi. Şoferul este poliţist la IPJ Călăraşi şi se întorcea spre casă după sărbători. Poliţiştii au stabilit că femeia a traversat neregulamentar strada. Aceasta a suferit răni superficiale şi nu a fost transportată la spital. Poliţistul nu se afla sub influenţa alcoolului în momentul accidentului. Dacă starea de sănătate a victimei nu se va înrăutăţi, atunci poliţiştii vor închide cazul, neavand de soluţionat decat un simplu incident rutier. (Dan CHIRIAC)
Vranceni răniţi într-un accident la Hunedoara
Trei persoane au fost rănite în urma unui accident produs de un şofer vrancean în judeţul Hunedoara.
Potrivit poliţiei din Hunedoara, şoferul vrancean, în varstă de 49 de ani, a pierdut controlul volanului, pe fondul unui carosabil umed şi a intrat în coliziune cu un copac de pe marginea drumului. În urma accidentului, două pasagere de 39 şi 13 ani au fost rănite uşor. În schimb, şoferul a fost rănit grav şi a fost transferat la Spitalul din Deva. Poliţiştii continuă ancheta în acest caz. Accidentul a avut loc în omuna Săcămaş din judeţul Hunedoara. Cei trei pasageri din Vrancea mergeau spre graniţa de vest a Romaniei. (Dan CHIRIAC)














