Ultima oră
Mini Ştiri - Jandarm prins băut la volan
24 nov 2013
1745 vizualizări
Un jandarm vrancean a fost prins conducand băut la volan. Pe bulevardul Unirii din municipiul Focşani, poliţiştii l-au depistat pe Vasile Neagu, 44 ani, din localitate, în timp ce conducea autoturismul marca Dacia
Acesta prezenta halenă alcoolică şi a fost testat cu aparatul alcooltest, rezultatul fiind de 0,89 mg/l alcool pur în aerul expirat. În cauză a fost întocmit dosar penal, celui în cauză fiindu-i recoltate şi probe biologice. Din primele informaţii rezultă că jandarmul asigură serviciul de pază la una dintre unităţile de parchet din judeţ. Pe DJ 205 J Panciu – Diocheţi, în afara oraşului Panciu, poliţiştii l-au depistat pe Bogdan C., 37 ani, din municipiul Râmnicu Vâlcea, în timp ce conducea autoutilitara marca Dacia. Acesta prezenta halenă alcoolică şi a fost testat cu aparatul alcooltest rezultatul fiind de 0,57 mg/l alcool pur în aerul expirat. (D. C.)
Hoţii din autoturisme au fost arestaţi
Judecătoria Focşani a emis pe numele lui Grigore-Georgian B., de 24 ani, din comuna Mera, Vasilică Laurenţiu L., de 21 ani, din comuna Cosmeşti, judeţul Galaţi, şi Cătălin C., de 30 ani, din comuna Iveşti, judeţul Galaţi, mandate de arestare preventivă pentru 29 de zile, pentru săvârşirea mai multor infracţiuni de furt. Cei trei sunt acuzaţi că au spart mai multe maşini şi au furat diferite bunuri. Suspecţii au fost duşi la Poliţia Vrancea, cercetările fiind continuate în vederea documentării întregii activităţi infracţionale. (D.C.)
Ziarul de Vrancea nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor din comentariile de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.
Ziarul de Vrancea doreste ca acest site sa fie un spatiu al discutiilor civilizate, al comentariilor de bun simt. Din acest motiv, cei care posteaza comentarii la articole trebuie sa respecte urmatoarele reguli:
1. Sa se refere doar la articolul la care posteaza comentarii.
2. Sa foloseasca un limbaj civilizat, fara injurii, calomnii, comentarii antisemite, xenofobe sau rasiste.
3. Sunt interzise atacurile la adresa autorilor, daca acestea nu au legatura cu textul.
4. Username-ul sa nu fie nume de personalitati ale vietii publice sau parodieri ale acestora.
Autorul unui articol poate fi criticat pentru eventuale greseli, incoerenta, lipsa de documentare etc.
Nerespectarea regulilor mentionate mai sus va duce la stergerea comentariilor, fara avertisment si fara explicatii.
Abaterile repetate vor avea drept consecinta interdictia accesului la aceasta facilitate a site-ului.