Local
Un bărbat de 66 de ani a făcut stop cardio-respirator și a murit într-un microbuz la Tișița
28 mar 2023
856 vizualizări
SAJ Vrancea, 27.03.2023, ora 11.15 La ora 10.11 SAJ Vrancea a primit o solicitare pentru un bărbat 66 ani, inconștient aflat într-un microbuz transport persoane staționat in PECO la Tișița. La solicitare a oprit în echipaj SAJ de transport asistat aflat în altă misiune. Echipajul a constatat că pacientul era în stop cardio respirator și a început manevrele de resuscitare cardio pulmonară. S-a solicitat ajutorul unui echipaj medical de urgență cu competență superioară. La caz s-a deplasat un echipaj SAJ de urgență tip B2 care a continuat manevrele de resuscitare cardio pulmonara avansate timp de 45 de minute, fără rezultat. Cazul a fost preluat de medicina legală
Ziarul de Vrancea nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor din comentariile de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.
Ziarul de Vrancea doreste ca acest site sa fie un spatiu al discutiilor civilizate, al comentariilor de bun simt. Din acest motiv, cei care posteaza comentarii la articole trebuie sa respecte urmatoarele reguli:
1. Sa se refere doar la articolul la care posteaza comentarii.
2. Sa foloseasca un limbaj civilizat, fara injurii, calomnii, comentarii antisemite, xenofobe sau rasiste.
3. Sunt interzise atacurile la adresa autorilor, daca acestea nu au legatura cu textul.
4. Username-ul sa nu fie nume de personalitati ale vietii publice sau parodieri ale acestora.
Autorul unui articol poate fi criticat pentru eventuale greseli, incoerenta, lipsa de documentare etc.
Nerespectarea regulilor mentionate mai sus va duce la stergerea comentariilor, fara avertisment si fara explicatii.
Abaterile repetate vor avea drept consecinta interdictia accesului la aceasta facilitate a site-ului.