VIDEO Tragedie la Poiana Cristei: un bărbat de 75 de ani a murit după ce un șopron s-a prăbușit peste el
În această după-amiază, o intervenție contracronometru a pompierilor s-a desfășurat în comuna Poiana Cristei, unde un bărbat în vârstă de 75 de ani a fost surprins sub acoperișul unui șopron prăbușit.
La fața locului au acționat pompierii militari din cadrul Detașamentului de Pompieri Focșani, cu modulul SMURD și o autospecială de stingere, sprijiniți de Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență Poiana Cristei.
Echipele de intervenție au reușit extragerea victimei de sub dărâmături, însă, din nefericire, medicii Serviciului de Ambulanță Județean Vrancea au constatat decesul acesteia.
Autoritățile urmează să stabilească împrejurările în care s-a produs accidentul.
La fața locului au acționat pompierii militari din cadrul Detașamentului de Pompieri Focșani, cu modulul SMURD și o autospecială de stingere, sprijiniți de Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență Poiana Cristei. Echipele de intervenție au reușit extragerea victimei de sub dărâmături, însă, din nefericire, medicii Serviciului de Ambulanță Județean Vrancea au constatat decesul acesteia. Autoritățile urmează să stabilească împrejurările în care s-a produs accidentul.
Citiți și comunicatul ISU Vrancea:trimis la ora 12.01 În urmă cu puțin timp, în comuna Poiana Cristei a avut loc o intervenție pentru salvarea unei persoane surprinse sub acoperișul unui șopron prăbușit. La fața locului au acționat pompierii militari din cadrul Detașamentului de Pompieri Focșani cu modulul SMURD, o autospecială de stingere, precum și Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență Poiana Cristei.
Persoana surprinsă sub dărâmături, un bărbat în vârstă de 75 de ani, a fost extrasă de echipele de intervenție. Din nefericire, echipajul Serviciului de Ambulanță Județean Vrancea a declarat decesul victimei.














