Local

Minorul de 15 ani din Tătăranu, dat dispărut a fost identificat. Poliția Vrancea a cerut sprijinul populației pentru găsirea lui

Radu Tomescu
6 iun 2026 1670 vizualizări

Autoritățile din Vrancea caută un adolescent de 15 ani care a plecat voluntar de la domiciliu și nu a mai revenit. Oricine deține informații este rugat să anunțe imediat Poliția sau să apeleze 112.

 

La data de 6 iunie 2026, polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Vrancea au fost sesizați cu privire la dispariția unui minor din comuna Tătăranu. Este vorba despre LAZĂR OVIDIU CĂTĂLIN ANDREI, în vârstă de 15 ani, care a plecat voluntar de la domiciliu și nu a mai revenit până în prezent.

Potrivit informațiilor transmise de IPJ Vrancea, adolescentul are aproximativ 1,90 metri înălțime, ochi căprui, păr șaten și față ovală.

La momentul dispariției, acesta era îmbrăcat cu pantaloni scurți de culoare albă, o bluză albă, o geacă gri și purta o pereche de adidași negri.

Polițiștii desfășoară activități specifice pentru depistarea minorului și fac apel la cetățeni să sprijine eforturile de căutare. Orice informație care poate contribui la găsirea adolescentului este importantă și poate ajuta la clarificarea situației.

Persoanele care l-au văzut pe minor sau dețin date despre locul în care s-ar putea afla sunt rugate să contacteze de urgență cea mai apropiată unitate de poliție ori să apeleze numărul unic de urgență 112.

Ziarul de Vrancea va reveni cu informații de îndată ce vor apărea date noi referitoare la acest caz.

Citiți și conținutul integral al comunicatului de presă făcut public astăzi, 5 iunie 2026, de purtătorul de cuvânt al ISU Vrancea în legătură cu această știre 

L-AȚI VĂZUT?

La data de 6 iunie 2026, polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Vrancea au fost sesizați cu privire la faptul că minorul LAZĂR OVIDIU CĂTĂLIN ANDREI, în vârstă de 15 ani, a plecat voluntar de la domiciliul său din comuna Tătăranu și nu a mai revenit până în prezent.

Semnalmente: înălțime aproximativ 1,90 m, ochi căprui, păr șaten, față ovală.

La momentul plecării, acesta purta pantaloni scurți de culoare albă, bluză de culoare albă, o geacă de culoare gri și era încălțat cu o pereche de adidași de culoare neagră.

Persoanele care pot furniza informații utile în vederea depistării acestuia sunt rugate să anunțe cea mai apropiată unitate de poliție sau să apeleze numărul unic de urgență 112.

UPDATE IPJ Vrancea, 06,06,2026, ora 12.03 Persoana în cauză a fost identificată.

 


În lipsa unui acord scris din partea Ziarului de Vrancea, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi inseraţi vizibil link-ul articolului: #insertcurrentlinkhere

Ziarul de Vrancea  nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor din comentariile de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.

Comentarii: 0

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.
Ziarul de Vrancea doreste ca acest site sa fie un spatiu al discutiilor civilizate, al comentariilor de bun simt. Din acest motiv, cei care posteaza comentarii la articole trebuie sa respecte urmatoarele reguli:
1. Sa se refere doar la articolul la care posteaza comentarii.
2. Sa foloseasca un limbaj civilizat, fara injurii, calomnii, comentarii antisemite, xenofobe sau rasiste.
3. Sunt interzise atacurile la adresa autorilor, daca acestea nu au legatura cu textul.
4. Username-ul sa nu fie nume de personalitati ale vietii publice sau parodieri ale acestora.
Autorul unui articol poate fi criticat pentru eventuale greseli, incoerenta, lipsa de documentare etc.
Nerespectarea regulilor mentionate mai sus va duce la stergerea comentariilor, fara avertisment si fara explicatii.
Abaterile repetate vor avea drept consecinta interdictia accesului la aceasta facilitate a site-ului.