Local
IPJ Vrancea anunță c-a fost sesizat cu privire la nerevenirea la domiciliu a unei minore din Focșani plecată spre școală
11 dec 2024
4681 vizualizări
Citiți amănunte dininformarea de presă de mai jos făcută publică marți 10 decembrie 2024, ora 21:44, de către purtătorul de cuvânt al IPJ Vrancea.
Știrea inițială, 10 decembrie 2024, ora 21:44, IPJ Vrancea:AȚI VĂZUT-O?
La data de 10 decembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Focșani au fost sesizați de către un bărbat, cu privire la faptul că, în dimineața de 10 decembrie a.c., nepoata acestuia, ANDREESCU ANA-MARIA, în vârstă de 16 de ani, a plecat la Colegiul Tehnic Ion Mincu, iar până în prezent nu a mai revenit la domiciliu.
La momentul plecării, minora era îmbrăcată cu o geacă lungă din fâș de culoare neagră, pantaloni tip jeans de culoare albastră, pantofi sport de culoare albastră.
Semnalmente: înălțime 1.55 metri, constituție slabă, păr lung șaten, ochi albaștri.
În prezent, polițiștii efectuează activitățile specifice pentru identificarea minorei.
Persoanele care dețin informații utile în vederea identificării acesteia sunt rugate să apeleze numărul unic de urgență 112 sau să anunțe cea mai apropiată unitate de poliție.
Ziarul de Vrancea nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor din comentariile de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.
Ziarul de Vrancea doreste ca acest site sa fie un spatiu al discutiilor civilizate, al comentariilor de bun simt. Din acest motiv, cei care posteaza comentarii la articole trebuie sa respecte urmatoarele reguli:
1. Sa se refere doar la articolul la care posteaza comentarii.
2. Sa foloseasca un limbaj civilizat, fara injurii, calomnii, comentarii antisemite, xenofobe sau rasiste.
3. Sunt interzise atacurile la adresa autorilor, daca acestea nu au legatura cu textul.
4. Username-ul sa nu fie nume de personalitati ale vietii publice sau parodieri ale acestora.
Autorul unui articol poate fi criticat pentru eventuale greseli, incoerenta, lipsa de documentare etc.
Nerespectarea regulilor mentionate mai sus va duce la stergerea comentariilor, fara avertisment si fara explicatii.
Abaterile repetate vor avea drept consecinta interdictia accesului la aceasta facilitate a site-ului.