Ultima oră.VIDEO!Victorie la handbal CSM Focşani 2007- CSU Suceava 23-20

2 mar 2017 4882 vizualizări
Împreună am bătut Suceava!Victorie superbă pentru echipa de handbal masculin CSM Focşani 2007

VIDEO preluat de pe contul de youtube Iordache Virgil

Victorie superbă pentru echipa de handbal  masculin  CSM Focşani 2007

CSM Foşani 2007 – CSU Suceava 23-20 (14-10)

Echipa de handbal CSM Focşani 2007 a obţinut o victorie importantă în liga naţională. Focşănenii s-au impus cu 23-20 în faţa celor de la CSU Suceava, la capătul unui meci în care au condus din minutul 15 şi pană la final. Publicul şi-a susţinut favoriţii spre o victorie foarte importantă în lupta pentru evitarea retrogradeării. Scorul a fost echilibrat doar la început, 5-5, după care CSM Focşani 2007 s-a distanţat la 13-7 şi 14-10 la pauză. Gazdele au condus şi în repriza secundă, sucevenii nereuşind să se apropie la mai mult de două goluri. Victoria a fost sărbătorită de jucători împreună cu fanii. (D.C.)

"Focșănenii prezenți astăzi în Sala Polivalentă au avut din nou parte de un meci splendid.
Grație dăruirii exemplare și a unui public ce si-a susținut favoriții pe întreaga durată a partidei, băieții nostri au învins, după un meci pe care l-au controlat de la început până la sfârșit, principala contracandidată pentru un loc ce asigură și anul viitor prezența în prima ligă a țării.

Cele 6 puncte acumulate în ultimele doua etape, dar mai ales jocul prestat, ne dau speranțe că în meciul din deplasare de săptămâna viitoare, cu HC Constanta, ne putem întoarce cu punct sau, de ce nu, cu puncte.

Felicitări jucătorilor, antrenorilor și întregului staff tehnic pentru victorie!"