Surpriză mare în turneul de la Odobeşti: Doctor GSM eliminată în sferturi

4 mar 2015 651 vizualizări
Voinţa Deep Serv rămâne principala favorită a întrecerii ce se va încheia sâmbătă u vineri seara vor avea loc finalele turneului de old-boys

Pe terenul sintetic de la Complexul „Green Garden” au avut loc jocurile din sferturile de finală ale Cupei „Green Garden Resort” la minifotbal. Cea mai mare surpriză a furnizat-o Unirea Odobeşti. Echipa ce îl are în componenţă pe Marian Covaci a reuşit să învingă una dintre favoritele turneului, Doctor GSM/Global Proiect. Odobeştenii s-au impus cu 3-2 şi au lăsat calea deschisă spre titlu celor de la Voinţa Deep Serv. Echipa pregătitiă de Ionuţ Constantinescu nu a avut emoţii în partida cu FC Reghiu şi rămâne principala favorită la victoria finală. Cel mai echilibrat joc al sferturilor a fost cel dintre Foresta Broşteni şi Rohas Med Focşani. Meciul a fost decis abia după executarea loviturilor de departajare. Cele două echipe au fost la egalitate la finalul timpului regulamentar, dar şi după reprizele de prelungire. Sâmbătă au loc cele două semifinale, dar şi finalelele turneului. Vineri seara, pe terenul sintetic de la Odobeşti vor avea loc cele două finale ale turneului de old-boys. În sferturile de finală ale turneului de tineret s-au înregistrat următoarele rezultate :
Voinţa Deep Serv Focşani – F.C Reghiu , scor 6 – 3;
Dr. GSM&Global Focşani – Unirea Odobeşti , scor 2 – 3;
Ripensia Odobeşti – Amicii Broşteni 1 – 4;
Foresta Broşteni – Rohas Med Focşani , scor 10 – 9, după executarea loviturilor de departajare. La finalul meciului scorul a fost egal 5 – 5, iar după disputarea celor două reprize de prelungire s-a cosemnat rezultatul de 7 – 7;
ora 17,00 finala mare , pentru locurile 1 – 2;
Festivitatea de premiere are loc între orele 18,00 – 19,00.
În data de 01.03.2015 s-au desfăşurat meciurile din semifinalele competiţiei de old – boys.
Electric Light Odobeşti – Dinamo 3 Odobeşti , scor 6 – 3;
Ştiinţa Broşteni – Viitorul Broşteni , 4 – 5 ;
Finalele competiţiei se vor disputa vineri 06.03.2015
ora 19,00 finala mică , dintre echipele Ştiinţa Broşteni – Dinamo 3 Odobeşti;
ora 20,00 finala mare , dintre echipele Electric Light Odobeşti – Viitorul Broşteni. (Dan CHIRIAC)