Home | Social | Sezonul oaselor rupte din cauza gheţii

Sezonul oaselor rupte din cauza gheţii

Publicat de 1149 vizualizari 0 comentarii
Dimensiune text: Decrease font Enlarge font
Stă cu piciorul în ghips în spital după ce a alunecat pe gheaţă Stă cu piciorul în ghips în spital după ce a alunecat pe gheaţă

Tot mai multe persoane ajung în ultima perioadă la Spitalul Judeţean de Urgenţă “Sfîntul Pantelimon” Focşani după ce alunecă pe gheaţă sau pe zăpada bătătorită. Numai în ultimele zile 31 de persoane au avut nevoie de tratament medical de specialitate după ce au alunecat şi şi-au rupt mîinile sau picioarele.

Doar patru dintre aceşti pacienţi au rămas internaţi în secţia de ortopedie-traumatologie pentru că loviturile primite au fost foarte puternice. Medicii atrag atenţia că cei mai vulnerabili şi expuşi pericolului sînt bătrînii. Din aceste motive li se recomandă persoanelor trecute de  prima tinereţe să evite deplasările în această perioadă, iar dacă sînt neapărat necesare atunci să poarte încălţăminte cu talpă joasă, pentru a reduce riscurile de alunecare. (R. MANOLACHE)

Subscribe to comments feed Comentarii (0 publicate)

total: | afişare:

Spune-ţi părerea despre acest articol!

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Te rog să introduci codul din imagine:

Log in

Or you can

Connect with facebook

  • Trimite unui prieten Trimite pe mail
  • Versiune pentru imprimantă Versiune pentru imprimantă
  • Versiune text Versiune text

VOTEAZĂ ACEST ARTICOL

0

Ultimele stiri / locale

Ultimele stiri nationale

Intrebarea zilei

Care dintre cele trei variante de stemă vi se pare cea mai potrivită pentru a reprezenta oraşul Focşani?

Log in

Or you can

Connect with facebook

Caută articole

Newsletter

Daca doresti sa primesti zilnic fluxul cu cele mai importante stiri din editia on-line a Ziarului de Vrancea inscrie-te aici cu adresa ta de e-mail
Agerpres Realtime