Publicat de 3964 vizualizari 0 comentarii
Dimensiune text: Decrease font Enlarge font
Sportiva a fost descoperită la Odobeşti de profesorul Mihai Brăguţă Sportiva a fost descoperită la Odobeşti de profesorul Mihai Brăguţă

Adjudeanca Larisa Zglimbea este campioană naţională la aruncarea greutăţii dar ca reprezentantă a Clubului Atletic Roman

Înregistrarea VIDEO a finalei de 400 m junioare III desfășurată pe 18.03.2017, pusă la dispoziţie prin amabilitatea profesorului  Radu Mihail Brăguţă

Sâmbătă, la București au avut loc finalele Campionatului Național la juniori trei. Liceul cu Program Sportiv Focșani a fost reprezentat de două ștafete și două atlete. Corina Ilinou era favorită să câștige cursa de alergare 400 de metri plat, la feminin. Sportiva din Vrancea a confirmat şi a terminat cursa cu timpul de 59 secunde şi 40 de secunde. Atleta junioară este pregătită de antrenorii Gabi Alexandrescu, Gicu Alexandrescu şi Marius Batog, fiind descoperită de profesorul Radu Mihail Brăguţă, la Odobeşti. Corina Ilinou a fost urmată  în cursa de la București  de sâmbătă  de Neagu Nicoleta Lucia - CSM Bucureşti şi Szananta Potra - LPS Oradea.Totodată, Andreea Rotaru, pregătită de antrenorul Gabi Alexandrescu s-a luptat pentru medalia de bronz, la aruncarea greutății, în condițiile în care primele două poziții au aparținut unor sportive cu rezultate notabile în ultimul timp. Atleta focşăneancă a terminat la final pe poziţia a patra, într-o probă în care campioană naţională a devenit Larisa Zglimbea, o sportivă legitimată la Clubul Atletic  (CA) Roman, dar formată și lansată la CSS Adjud. Duminică, în probele programate, ștafeta feminină LPS Focşani de 4 X2 tururi era cotată cu șanse importante la o medalie națională. Sportivele sunt pregătite de Marius Batog. Ștafeta masculină de 4 X 2 tururi speră la rândul său la o medalie la întrecerile din capitală. (Dan CHIRIAC)

Subscribe to comments feed Comentarii (0 publicate)

total: | afişare: